تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

شور و شعور و شعر و شعار مردم

  انقلاب اسلامی

  شور و شعور و شعر و شعار مردم

  دگرگونيهای بنيادی:پیداست که یک انقلاب راستین، همه ی نهادها ومسائل را دگرگون می کند انقلاب یک سلسله اصلاحات نیست یک سری ویرانگریها وبازسازیهاست.دگرگونی ودگرسازی، این دگرگونی ودگرسازی باید در همه ی شئون:سیاسی،اقتصادی،نظامی،فرهنگی،هنری،ادبی،اجتماعی و اخلاقی پدیدارگردد.

  لحظاتی که بتاریخ ارزش میدهند :تاریخ در بیشتر اوقات وایام مسیری یکنواخت دارد تا انجا که گفته اند: تاریخ تکرار مکررات است. تنها چیزی که تاریخ را از یک تکرار ملالت آور رهائی میدهد؛انقلاب است. لحظاتی که انقلابات وجود می ایند وجریان می یابند.تنها لحظه هائی است که تاریخ بنوئی از بلوغ میرسد ودوباره متولد می شود،درواقع لحظات ارزشمند تاریخ همان  لحظه های تولد ورشد انقلابهاست. انقلابهای اصیل به مردم؛ وجدان انقلابی میدهد واحساس انقلابی را برمی انگیزد وادبیات انقلابی از همین نقطه شروع به شکل گرفتن وگسترش یافتن می کند. یقینا انقلاب اسلامی ما با این عظمت وبا این اصالت و گسترش؛ تاریخ ما و تاریخ ادبیات مارا دگرگون خواهد ساخت ؛صدها وهزارها اثر دراین باره به وجود خواهد امد.

  شعور،شعار،شعروشعارمردم.يکی از مظاهرعميق و اصالت اين انقلاب،انعکاس بی سابقۀ آنست در شعور تعبيری مردم. واين کلام سخنی عادی نيست. اين خون جوشانی است که بشکل کلمات جاری گشته و حقيقت محضی است که با همۀ حرارت،حیات،تبديل به فرياد شده است.

  در تاريخ نهضتهای انقلابی ؛شعارهایی که یک جمعيت منقلب را به هیجان و حرکت در می آورد  هميشه گوياترين گفتار است؛چرا که اين شعارها که در ايران همواره شعر گونه بوده است از قلب جماعت می جوشدو به قلب جماعت باز می گردد.

  آری،انقلاب ما از اين جهت يکی از غنی ترين ،زنده ترين و با ايمان ترين انقلاب های تاريخ است،در اين انقلاب؛در و ديوار مملکت از جمله ها و عبارتها پر شده است.  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : تاریخ ,انقلاب ,انقلابی ,ترين ,مردم ,شعور ,شعار مردم ,انقلاب اسلامی ,
  شور و شعور و شعر و شعار مردم

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 30 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر